Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / İngiliz Bulldog Özellikleri

İngiliz Bulldog Özellikleri

 

İngiliz Bulldog

İlk olarak üretim sebebi ayı ve boğa dövüşleri olarak ortaya çıkan bu güçlü ve kaslı hayvan türü özellikle son dönemlerde dost ve arkadaş olarak mükemmel bir tercih olarak insanların yanında yer almaya devam etmiştir. Kendi başına buyruk hareketleri ile dikkat çeken İngiliz Bulldog aynı zamanda dost canlısıdır ve uysal yapısı ile beraber kendini sevdiren bir özelliğe sahiptir. Fiziksel özelliklerinin yanısıra huy olarak da insanların her zaman ilgisini çekmiş olan bu mükemmel hayvan, gerçekten köpek türleri arasında insanların dost olarak kabul ettiği diğer türlerden biridir. Biraz tembel yapısının yanı sıra sevgi ve sadakat konusunda en ufak bir endişeye yer bırakmayan özelliklere sahiptir. Beyaz ve alacalı renk tercihleri ile birlikte kırmızı ve beyaz ile beraber kahverengi tonları ile birlikte çok hoş bir görüntü ortaya koyan hayvan türü olarak dikkat çekmektedir.

İngiliz Bulldog Özellikleri

Ortalama olarak 8 ile 10 yıl arasında yaşayan İngiliz Bulldog güçlü ve kaslı bir hayvan türü olarak orta boy köpek ırkları arasında bulunmaktadır. Erkekler 23-25 kilogram aralığında değişkenlik gösterirken dişilerde 18-23 kilogram standart ağırlık olarak dikkat çekmektedir. Boy olarak yine erkekler ve dişiler birbirine yakın bir ölçü gösterir ve bu aralık 31-40 cm arasında değişir. Kendi başına buyruk hareketleri ile dikkat çeken fakat uysal yapısıyla iyi bir dost olduğunu gösteren bu mükemmel hayvan türü kesinlikle evinizde dost olarak tercih edeceğiniz bir seçenek olarak size iyi bir tercih olduğunu gösterecektir.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara