Anasayfa / Chihuahua / Mini Tea Cup Chihuahua Yavruları

Mini Tea Cup Chihuahua Yavruları

Chihuahua Eğitim Ve Bakım

Eğitim konusunda özellikle insanların sabırlı olması ve özverili davranması önemlidir. Pek çok köpek türü için eğitim süreci zorlu geçebilir. Her ne kadar eğitime istekli olsa da Chihuahua için burada sabır göstermek çok önemlidir. Aslında insanların bilinçli bir şekilde eğitim sürecini gözden geçirmesi, bu hayvanın gelişmesi için çok iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Her ne kadar küçük olsa da, eğitim süreci oldukça zorlu bir hayvan olan Chihuahua bu konuda insanları zorlayabilir. Uzun tüylü oranları için gerçekten fırça ile birlikte iyi bir bakım yerine getiriliyor. Diş tartarı oluşması noktasında kontrol yapılmalı ve gerekli tedbirler zamanında alınmalıdır. Tırnakların düzenli olarak kesilmesi gereken bu hayvan, sıcak bir ortamda bulunmalıdır. Çok çabuk üşür ve dış ortamdan çok çabuk etkilenir.

Hırıltılı ve horlamalı bir yapısıyla dikkat çeken bu hayvan, özellikle uzun ömürlü olması ile birlikte gerçekten insanların doğru bakımı ile birlikte iyi bir dost olabilir. Nazik, akıllı ve bağlı bir yapıya sahip olan bu hayvan türü, yüksek enerji düzeyi ile birlikte dikkat çekmektedir. Hem eğitilebilirlik yapısı hem de çocuklarla anlaşma düzeyi oldukça iyi koşullarda karşımıza çıkmaktadır. Yabancılara karşı mesafeli davranışı ile dikkat çeken bu hayvan türü, başka köpeklerle de çok fazla diyalog kuramaz. Yaşam mekânlarının farkına göre hayvan tercihleri önemlidir. Özellikle de Chihuahua apartman ve benzeri yerlerde, ikamet eden insanlar için en doğru tercihlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara